Reply
Frequent Contributor
Posts: 126
Registered: ‎03-25-2010

These buns look wonderful but at almost $2.00 per bun the produce seems way over priced to me.  If you look at the weight (6lbs.) it's almost $10.00 per lb. for baked goods!  Am I missing something here or are these really worth their high price??

Respected Contributor
Posts: 2,458
Registered: ‎04-26-2013

Basically all food items they sell are $10 per pound or more, I also thought they looked good but not for that price

Valued Contributor
Posts: 765
Registered: ‎11-15-2011

I also think these buns are too expensive.  I also think they look very thick.  I don't want that much bread with my hamburger - too many carbs!!!