Stay in Touch
Get sneak previews of special offers & upcoming events delivered to your inbox.
09-09-2021 12:05 AM
The dyson "Todays Special" was a hair straightener for $500.00. I just bought
one for $22.00 and it works great. I guess if people have money to throw away
so be it but I do believe that most of us are watching our money. When I saw the
price I did a double take, couldn't believe my eyes. Never really heard how many they
sold.
09-09-2021 12:25 AM
a gullable nut.................
09-09-2021 12:38 AM
The answer to your question is simple...someone who wants it. The throwing their money away comment is insulting & not necessary. Enjoy your $22.00 straightener @pripirt & let others enjoy their $500.00 straightener.
09-09-2021 12:57 AM
The same people who pay $500 for a haircut...
09-09-2021 02:38 AM
You could of bought 22 of them and had leftovers to leave to your loved ones
09-09-2021 03:22 AM
@pripirt wrote:The dyson "Todays Special" was a hair straightener for $500.00. I just bought
one for $22.00 and it works great. I guess if people have money to throw away
so be it but I do believe that most of us are watching our money. When I saw the
price I did a double take, couldn't believe my eyes. Never really heard how many they
sold.
A person that wants it and can afford it. If you feel it's throwing money away then save yours and buy what you want. No one is judging you on your purchase. Give others the same respect.
09-09-2021 04:04 AM
I didn't buy it, but apparently it also does various curls and the selling point seems to be that it uses less heat which is supposed to be better for your hair.
09-09-2021 04:05 AM
@pripirt wrote:The dyson "Todays Special" was a hair straightener for $500.00. I just bought
one for $22.00 and it works great. I guess if people have money to throw away
so be it but I do believe that most of us are watching our money. When I saw the
price I did a double take, couldn't believe my eyes. Never really heard how many they
sold.
The same people who buy the Rastelli's chicken nuggets for 22.00 A lb.
09-09-2021 04:44 AM - edited 09-09-2021 04:45 AM
The people that have money to burn. Same with Dyson vacuums. Overpriced. A friend of mine returned hers as it didn't do what it said it would and it was very expensive.
09-09-2021 05:25 AM - edited 09-09-2021 05:26 AM
....and to think of all the hungry children in the world....nope, can't justify spending that kind of $ on a straightener...outragious.
Get sneak previews of special offers & upcoming events delivered to your inbox.
*You're signing up to receive QVC promotional email.
Find recent orders, do a return or exchange, create a Wish List & more.
Privacy StatementGeneral Terms of Use
QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party web sites.
© 1995-2023 QVC, Inc. All rights reserved. | QVC, Q and the Q logo are registered service marks of ER Marks, Inc. 888-345-5788