<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/" xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:taxo="http://purl.org/rss/1.0/modules/taxonomy/" version="2.0">
  <channel>
    <title>topic How ridiculous! in Kitchen</title>
    <link>https://community.qvc.com/t5/Kitchen/How-ridiculous/m-p/126766#M3372</link>
    <description>&lt;P&gt;Just aired were 3 jars of applesauce and 1 applebutter for almost $44.00 and that doesn't include tax. Can't remember if they tax food or not. Sorry, but that is a lot of money for not a lot of applesauce. I'm sure it is very good, but I'd rather make my own for $44.00 and imagine how many jars I could make!!&lt;/P&gt;</description>
    <pubDate>Thu, 03 Nov 2011 02:50:18 GMT</pubDate>
    <dc:creator>gigy</dc:creator>
    <dc:date>2011-11-03T02:50:18Z</dc:date>
    <item>
      <title>How ridiculous!</title>
      <link>https://community.qvc.com/t5/Kitchen/How-ridiculous/m-p/126766#M3372</link>
      <description>&lt;P&gt;Just aired were 3 jars of applesauce and 1 applebutter for almost $44.00 and that doesn't include tax. Can't remember if they tax food or not. Sorry, but that is a lot of money for not a lot of applesauce. I'm sure it is very good, but I'd rather make my own for $44.00 and imagine how many jars I could make!!&lt;/P&gt;</description>
      <pubDate>Thu, 03 Nov 2011 02:50:18 GMT</pubDate>
      <guid>https://community.qvc.com/t5/Kitchen/How-ridiculous/m-p/126766#M3372</guid>
      <dc:creator>gigy</dc:creator>
      <dc:date>2011-11-03T02:50:18Z</dc:date>
    </item>
  </channel>
</rss>

