Reply
Highlighted
Occasional Contributor
Posts: 17
Registered: ‎04-27-2012

WEN - gallon prices

I was going to give Wen another try, just trying to justify the cost though. How is it that the price of item number A215608, cost far less than the gallon size, ounce-for-ounce ? 4 of that item (which would equal a gallon) costs $160. But the gallon is $177? Huh? And the gallon is supposed to be the best buy ?

Let's Stay in Touch

* *You're signing up to receive QVC promotional email.
Connect with Us

The scoop on everything Q, from helpful tips to interesting tidbits, questions, answers, and more.

QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party web sites.

© 1995–2015 QVC, Inc. All rights reserved. Trademark Notice

Desktop View Mobile View